¿De qué marca es?
Amcrest.
Tiempo de entrega estimada Viernes 3 de abril al Jueves 9 de abril.
Precio y formas de pago
4 partes mensuales sin intereses
4 pagos de
$ 138.194
/ mesAliados para comprar ahora y pagar después



Compras Empresariales
Solicite una cotización para su empresa
Amcrest UltraHD 4K (8MP) Outdoor Security IP Turret PoE Camera, 3840x2160, 98ft NightVision, 125° FOV, IP67 Weatherproof y MicroSD Recording (256GB) con turret
Compra segura
Protección total en tu pago y tu pedido.
Cuotas flexibles
Elige entre pago único o hasta 4 partes.
Envío verificado
Tiempo de entrega estimada Viernes 3 de abril al Jueves 9 de abril.

Las imágenes son ilustrativas y pueden presentar variaciones menores respecto al producto real.
Amcrest UltraHD 4K (8MP) Outdoor Security IP Turret PoE Camera, 3840x2160, 98ft NightVision, 125° FOV, IP67 Weatherproof y MicroSD Recording (256GB) con turret
¿De qué marca es?
Amcrest.
¿Qué color tiene?
Black.
¿De qué material está hecho?
Metal.
¿Cuánto pesa?
1,1 libras, aproximadamente 0,5 kg.
¿Cuáles son sus dimensiones?
8 x 6 x 6 pulgadas, aproximadamente 20.3 x 15.2 x 15.2 cm.
¿Desde cuándo está disponible?
Desde mayo de 2019.
| Campo | Valor |
|---|---|
| IndoorOutdoor Usage | Indoor, Outdoor |
| Power Source | Corded Electric |
| Connectivity Protocol | Ethernet |
| Mounting Type | Ceiling Mount |
| Video Capture Resolution | 4k |
| Number of Items | 1 |
| Number of Channels | 1 |
| Effective Video Resolution | 8 |
| Viewing Angle | 125 Degrees |
| Night Vision Range | 98 Feet |
| Frame Rate | 20 frames_per_second |
| Voltage | 12 Volts (DC) |
| Wattage | 2.7 watts |
| Item dimensions L x W x H | 8 x 6 x 6 inches |
| Batteries Required | No |
| Field Of View | 112 Degrees |
| Low light technology | Yes |
| Alert Type | Motion Only |
| Light Source Type | LED |
| Photo Sensor Technology | CMOS |
| Effective Sútill Resolution | 8 MP |
| International Protection | IP67 |
| Maximum Webcam Image Resolution | 8 MP |
| Number of IR LEDs | 1 |
| Flash Memory Supported Size Maximum | 256 GB |
| Global Trade Identification Number | 00854088008591 |
| Item model number | IP8M-T2599EW |
| Best Sellers Rank | #251 in Dome Surveillance Cameras |
| SKU | B07RHQGS8V |
| Modelo | IP8M-T2599EW |
| Resolución de video | AVCHD |
EXPERIENCE ULTRA HD 4K – Stunning ultra-high quality 4K (8-Megapixel / 3840x2160) resolution featuring enhanced low light capability utilizing the latest CMOS image sensor and chipset. Super-wide 105° viewing angle allows you to cover more ground and keep more of what matters to you safe. Power Over Ethernet (POE camera) for easy installation (POE Injector or Switch Required; Not Included, Sold Separately). SMARTER SECURITY – Receive motion alert notifications and review footage via your smartphone with the Amcrest View app. Playback and record professionally on a PC using the Amcrest Surveillance Pro for Windows and MAC (included) or Blue Iris Professional. Works with Amcrest Cloud remote video storage, MicroSd Card (up to 256GB), Amcrest NVRs, Synology and QNAP NAS, FTP, Pale Moon and Sea Monkey Browsers, IE, Safari, Firefox 49. 0 and Chrome with Amcrest Web View Extension. DAY OR NIGHT, RAIN OR SHINE – Built to weather any storm and the darkest of nights, this Dome 4K PoE IP Turret Camera features a heavy-duty metal weatherproof IP67 housing as well as built-in IR LEDs and a CMOS 1/2.7” 8MP progressive CMOS image sensor to achieve unsurpassed low-light capability and night-vision up to 98 feet. Dual H.265/H.264 compression allows for maximum encryption with the latest technology as well as backwards compatibility with legacy platforms. SECURE CLOUD VIDEO BACKUP – The optional Amcrest Cloud remote video storage subscription service allows you automatically store your videos off-site in a third-party location hosted and secured by AWS. This way if something happens to your local PC/NVR/SDcard/NAS, the footage will be safely recorded in a secure off-site location and accessible to you through a web-based Flash interface for PC (Chrome/Firefox/Safari/Edge) and AmcrestCloud smartphone app. SIMPLE, RELIABLE, SECURE - At Amcrest, we want to ensure the safety of our customers, their loved ones, homes and businesses. You’ll receive a full 1-year US and Lifetime Support provided directly from Amcrest. Built in microphone for one way audio. Compatible with the following Amcrest Junction Boxes, ASIN: B07CB468HC, B07FK662Z5 & B07628JHXL.
Valoraciones
1.938