¿De qué marca es?
AUREAPIX.
Tiempo de entrega estimada Viernes 3 de abril al Jueves 9 de abril.
Precio y formas de pago
4 partes mensuales sin intereses
4 pagos de
$ 100.444
/ mesAliados para comprar ahora y pagar después



Compras Empresariales
Solicite una cotización para su empresa
Producto electrónico AUREAPIX DC103 con uSB, Wi-Fi, pantalla de 3,0 pulgadas
Compra segura
Protección total en tu pago y tu pedido.
Cuotas flexibles
Elige entre pago único o hasta 4 partes.
Envío verificado
Tiempo de entrega estimada Viernes 3 de abril al Jueves 9 de abril.

Las imágenes son ilustrativas y pueden presentar variaciones menores respecto al producto real.
Producto electrónico AUREAPIX DC103 con uSB, Wi-Fi, pantalla de 3,0 pulgadas
¿De qué marca es?
AUREAPIX.
¿Qué color tiene?
Charcoal.
¿Cuánto pesa?
1,1 libras, aproximadamente 0,5 kg.
| Campo | Valor |
|---|---|
| BuiltIn Media | Camera Body & Accessories |
| Are Batteries Included | Yes |
| ExternalMemory | 32 GB |
| Model Number | DC103 |
| Best Sellers Rank | #1,337 in Electronics (See Top 100 in Electronics) #7 in Digital Point & Shoot Cameras |
| Total USB Ports | 1 |
| Total Video Out Ports | 1 |
| DigitalSútill | Yes |
| Compatible Mountings | Standard 1/4 Inch Tripod |
| Sensor Type | CMOS |
| Image stabilization | Digital |
| Photo Sensor Resolution | 64 MP |
| Photo Sensor | 1/3-inch |
| Exposure Control | Automatic |
| Effective Sútill Resolution | 64 MP |
| Video Resolution | 4320p |
| Viewfinder | Electronic |
| Flash Modes | On/Off |
| Battery | 21.2 Grams |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Frame Rate | 30 FPS |
| Mount Type | Tripod |
| Bit Depth | 16 Bit |
| Total Sútill Resolution | 64 MP |
| Zoom | Digital Zoom |
| Camera Lens | Fixed lens with a focal length of 3.37mm and a maximum aperture of f/2.2. |
| Minimum Focal Length | 3.37 Millimeters |
| Focal Length Description | Wide-angle lens with a focal length of 3.37mm |
| White Balance Settings | Auto |
| Display Type | LCD |
| Display Resolution Maximum | 64 MP |
| Has | Yes |
| Auto Focus Technology | Hybrid |
| Focus Features | autofocus |
| Autofocus | Yes |
| SKU | B0FSZWB9M5 |
| Modelo | DC103 |
| Capacidad de almacenamiento | 32 GB |
| Resolución de la cámara | 64,0 MP |
| Resolución de video | AVI |
Upgraded 4K Ultra HD Digital Camera with WiFi Transfer:This digital camera features 4K video resolution to help you record unforgettable moments in your life and travel. Simply download the "Viipulse" app, you can easily transfer photos and videos to your smartphone or tablet via WiFi connection, and share your life on YouTube, Instagram, Tiktok and other platforms anytime and anywhere. You can also use the app to remotely control the camera to shoot. 64MP Image Resolution & Auto Focus & 16x Digital Zoom: This 4K digital camera for photography adopts the upgraded CMOS sensor, this vlogging camera has an Auto-Focus function that allows you to quickly capture stunning 64MP images. Even novice photographers can easily take clear and good-looking pictures. This vlog camera supports up to 16x digital zoom, so you can easily zoom in and out of the subject to take satisfying pictures. Easy to Use & 180° Flip Screen : Designed for beginners, this 4K camera is simple to use and you can easily switch between various modes (image, video, slow motion, filter, etc.) with the rotary dial on the top of the digital camera. This 4k vlogging camera has a 3'' 180° flip LCD screen, it is very convenient for selfies and suitable for recording vlogs and YouTube videos. The pause function allows you to pause at any time during recording, helping you save editing time and storage space. Webcam Function & 2 Charging Modes : This 4K digital camera with wifi can be used as a webcam. You can connect it to your PC via USB cable, and select “Webcam Mode” to live stream, video chat and vlog on YouTube, Facebook or Tiktok. The point and shoot digital camera also has 2 charging modes, you can charge the batteries via included convenient charging stand, or use USB to charge the batteries, this travel camera is great for long-lasting power for extended shooting sessions. Multiple-functional Portable Digital Camera 4K: The compact digital camera with flip screen has 20 filters and also features anti-shake, flash, video recording pause, continuous shooting, time-lapse, slow motion, motion detection and more, making this the camera for all indoors/outdoors activities. Our dedicated and experienced 24/7 team is available for all after purchase troubleshooting, questions and technical help.
Valoraciones
187